Dostawa lodów prosto do domu

Dostawa lodów prosto do domu image

Dostawy produktów spożywczych bezpośrednio do domu cieszą się olbrzymią popularnością wśród coraz większego grona klientów. Spory wpływ na ten trend miała i nieustannie ma globalna epidemia koronawirusa, która odmieniła światową gospodarkę, zwiększając zainteresowanie zakupami żywności online.

Wiele firm z sektora spożywczego zostało zmuszonych do przeniesienia sprzedaży do przestrzeni wirtualnej, aby zwiększyć obroty oraz pozyskać nowych klientów w czasach, gdy bezpośredni kontakt międzyludzki jest zdecydowanie niewskazany.

O ile świeże warzywa i owoce bez trudu mogą przetrwać nawet godzinny czas dostawy, to szczególny problem pojawił się przy produktach mrożonych.

Czy istnieje sposób na to, żeby rozkoszować się pysznymi lodami i deserami lodowymi bez konieczności wychodzenia z domu? Jak najbardziej tak. W ostatnim czasie pojawiło się bowiem sporo projektów umożliwiających zamówienie lodów prosto do domu. O jednym z nich napiszemy poniżej. Zapraszamy do lektury.

 

Co się liczy przy dostawie lodów do domu?

 

Większość produktów spożywczych zalicza się do towarów nietrwałych, wymagających ściśle kontrolowanych warunków przechowywania i transportu. Najbardziej wymagające są towary świeże, jak mięso, nabiał, warzywa i owoce oraz oczywiście mrożonki.

Podstawą dostawy żywności do domu jest czas realizacji zamówienia oraz bezpośredni czas potrzebny na dowóz. W przypadku mrożonek liczy się jak najkrótszy czas dostawy. Raz rozmrożone produkty muszą być bowiem niemal natychmiast skonsumowane i bezwzględnie nie mogą być ponownie zamrażane. Mogłoby to grozić poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi dla konsumentów.

Niektóre jednak produkty gotowe muszą być dowiezione w formie całkowicie zamarzniętej. Zaliczają się do nich choćby lody, czyli jeden z ulubionych deserów dużych i małych smakoszy, którzy chętnie sięgają po niego w upalne dni. W ich przypadku czas dostawy do klienta docelowego jest jeszcze bardziej kluczowy. Rozmrożone lody nie nadają się bowiem do późniejszej konsumpcji.

Od dłuższego czasu producenci oraz sklepy świadczące usługę dostawy do domu zastanawiały się, jak poradzić sobie z tą kwestią. Obecnie pojawiła się nowa, wygodna opcja dla miłośników zimnych słodkości, która gwarantuje szybki, sprawny i bezpieczny dowóz lodów bezpośrednio do drzwi klienta.

 

Dostawy lodów do domu – jak je zorganizować?

 

Ciekawe rozwiązanie w przypadku zamawiania zimnych deserów i lodów zaproponowała ostatnio platforma UberEats, która współpracuje z koncernem Unilever.

Dzięki ich działaniom można cieszyć się pysznymi słodkościami dostarczanymi przez mobilnych kurierów w największych miastach w kraju. Obecnie usługa działa już w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi oraz na terenie Trójmiasta, planuje się jednak dalsze poszerzanie obszarów dostaw.

Czas dowozu jest szybki, a produkty przywożone są w specjalnych pojemnikach, które gwarantują utrzymanie właściwej temperatury, a to pozwala cieszyć się pysznym smakiem zimnych słodkości również bez odwiedzania sklepu.

 

Koncepcja „dark kitchen” a usprawnienie dostaw lodów do domów klientów

 

Rozwiązaniem, które wpływa na maksymalne skrócenie czasu dostawy oraz wzrost zadowolenia konsumentów, jest w tym przypadku koncepcja „dark kitchen”.

Oznacza ona w praktyce, że lody do dostaw domowych są umieszczane w niewielkich centrach dystrybucyjnych, rozmieszczonych w strategicznych punktach dużych miast. Gdy spływa zamówienie, realizacja odbywa się z najbliżej położonego lokalu.

W ten sposób skraca się czas dostawy, obniża koszty oraz znacząco poprawia komfort klientów, którzy dostają zimne desery dokładnie w takiej temperaturze, w jakiej powinny być one serwowane.

 

Nowoczesne technologie a sprawność dostaw

 

Połączenie sił koncernu Unilever oraz wykorzystanie cyfrowych możliwości platformy UberEats sprawiają, że dostawy produktów spożywczych bardzo niskiej trwałości stają się naprawdę efektywne i bezproblemowe, gwarantując duże zadowolenie klientów.

Krótki czas, optymalizacja tras przejazdu oraz odpowiednie rozlokowanie placówek dostawczych pozwalają zmniejszyć koszty dostaw, co przekłada się również na większe zyski.

Równocześnie efektywna oraz sprawna dostawa lodów wprost do drzwi klienta zwiększa prestiż marki oraz buduje dobrą renomę firmy, co finalnie przynosi zdecydowanie więcej sprzedaży. W przypadku branży lodziarskiej ma to wielkie znaczenie, zwłaszcza u progu gorącego sezonu wakacyjnego.

Czas kwarantanny zmusił wszystkich do pozostawania w domach przez większą część czasu. Kreatywność producentów żywności oraz nowoczesne technologie dają nam jednak szereg nowych możliwości. Dzięki temu możemy choćby cieszyć się pysznym smakiem ulubionych lodów zamawianych wprost do naszych domów.

Autor: Redakcja Portal Logistyczny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *