Fermy Drobiu Woźniak: Stałe inwestowanie to podstawa.

Fermy Drobiu Woźniak: Stałe inwestowanie to podstawa. image

Inwestowanie i ciągły rozwój to podstawa, aby być atrakcyjnym dla swoich klientów i kontrahentów. W firmie stawiamy na ulepszenia w każdej sferze naszej działalności. Postawiliśmy na automatyzacje procesów, inwestujemy w wysokie technologie, nasze fermy i fabryki spełniają najwyższe normy – powiedziała serwisowi PlatformaLogistyczna.com Barbara Woźniak, Prezes firmy Ovotek, Dyrektor Sprzedaży firmy Eggs Product oraz pełnomocnik Zarządu w Fermy Drobiu Woźniak.

Firma posiada nowoczesną flotę pojazdów ciężarowych o normach emisji EURO 5 i EURO 6. Są to między innymi pojazdy z naczepami typu chłodnia do przewozu jaj – zapewniają one optymalne warunki ich transportu – produkt szybko i bezpiecznie trafia do odbiorcy. – Posiadamy także pojazdy z naczepami typu cysterna, do przewozów płynnych materiałów spożywczych, jak również pojazdy z naczepami typu silos do przewozu paszy oraz pojazdy z naczepami samo-wyładowczymi do przewozu zbóż. W zakresie przestrzeni magazynowej stale modernizujemy już stojące magazyny i inwestujemy w nowe. W tym roku postawiliśmy ponad 9500 m2 przestrzeni magazynowej wysokiego składowania w nowoczesnej technologii zabudowy – mówi Barbara Woźniak.

Jak mówi pełnomocnik Zarządu w Fermy Drobiu Woźniak, Zarząd firmy od zawsze wsłuchuje się w sygnały płynące z rynku, obserwuje go i wyciąga wnioski. – Od kilku lat wdrażamy zmiany, a efekty widać już teraz i możemy śmiało powiedzieć, że także w alternatywnym chowie ściółkowym jesteśmy liderem. Bez żadnych problemów w 2025 roku będziemy mogli wolumenowo obsłużyć wszystkie sieci w Polsce. W zasadzie udaje nam się to już teraz. Wolne wybiegi to kategoria, która poprzez wysoką marżę, może napotkać problemy z rentownością inwestycji, a jednak klient w dalszym ciągu zwraca przede wszystkim uwagę na cenę. Zwłaszcza kiedy cała branża jajczarska boryka się z problemami i panuje jednak niska marżowość – zastrzega Barbara Woźniak.

Dodatkowo, pojawiające się nieuczciwe praktyki w chowie wolno wybiegowym, czyli wprowadzaniu jaj do obiegu, które nigdy nie były wyprodukowane w tym systemie, napawają niepokojem.

W jej opinii, produkty jajeczne ewoluują w stronę convenience, także coraz więcej jest ofert na rynku z jajami w płynie i proszku. – To bardzo wygodne i łatwe w użyciu produkty, nie tylko w kuchni, ale także dla miłośników fitnessu i sportu – dodaje.

Zapytana jakie znaczenie ma dobrze zorganizowany łańcuch logistyczny dla firmy oferującej produkty spożywcze, podkreśla iż dobra organizacja łańcucha logistycznego to sprawa priorytetowa dla firmy takiej jak Fermy Drobiu Woźniak, która dostarcza podstawową żywność do centrów

logistycznych sieci, czy klientów zagranicznych, nie tylko europejskich. – Bez precyzyjnego planowania dostaw i ciągłego kontaktu z działami logistyki naszych kontrahentów nie tylko łańcuch dostaw, ale przede wszystkim cały proces produkcyjny byłby niemożliwy do wykonania. Jajo jest zarówno posiłkiem samym w sobie, jak i składnikiem wielu produktów spożywczych itd. Bez ciągłego kontaktu w tym zakresie, z naszymi klientami, i planowaniu ich dostaw w odpowiednim czasie, wiele gałęzi rynku nie mogłoby oferować swoich produktów – uważa nasz rozmówca.

– Wiele firm nie zdaje sobie sprawy, jak ważna jest logistyka dla konkurencyjności przedsiębiorstwa. Nasz firma od samego początku postawiła na zintegrowany proces produkcji, dlatego też w jej ramach mocno rozwijamy także naszą flotę, inwestując w specjalistyczne pojazdy, aby z łatwością sprostać wymaganiom klienta oraz rynku – podkreśla Barbara Woźniak.

Fermy Woźniak to lider produkcji krajowej i jeden z największych producentów jaj konsumpcyjnych w Europie. Firma istnieje na rynku od 1986 r. Posiada w pełni zintegrowany system produkcji jaj konsumpcyjnych w cyklu zamkniętym oraz własną flotę ponad 200 pojazdów ciężarowych o normach emisji EURO 5 i EURO 6 z naczepami typu chłodnia czy cysterna-silos. Ponadto, firma prowadzi skup zbóż w trzynastu punktach na terenie zachodniej Polski oraz posiada mieszalnię pasz. Fermy Woźniak to także dwa centra logistyczne na potrzeby realizacji dostaw oraz nowoczesne rampy, zapewniające szybki przeładunek towaru. Gwarancją jakości produktu końcowego jest pierwszy na rynku i autorski system kontroli EGGiDA oraz certyfikaty IFS, BRC czy Agrovert.

reklama post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *