FM Logistic Centralna Europa i FoodCare podpisały długoterminowy kontrakt

FM Logistic Centralna Europa i FoodCare podpisały długoterminowy kontrakt image

FM Logistic CE i firma FoodCare podjęły decyzję o podpisaniu długoterminowego kontraktu i przedłużeniu współpracy. Operator świadczy usługi logistyczne z zakresu magazynowania i transportu na rzecz producenta już od 2006. Obecna umowa obejmująca dotychczasową obsługę logistyczną wzbogacona została o usługi transportu drobnicowego z magazynów i fabryk klienta. 

FM Logistic CE nadal będzie prowadził magazyn dla FoodCare na swojej platformie logistycznej w Będzinie na Śląsku i stąd, tak jak dotychczas, będzie realizowana dystrybucja. Nowy element kontraktu to dystrybucja drobnicowa z dwóch fabryk w Zabierzowie i Niepołomicach oraz magazynu klienta w Kokotowie bezpośrednio do odbiorców końcowych. Będzie ona prowadzona w ramach dostaw 24h. 

– Wieloletnie relacje z klientami są dla nas bardzo cenne, gdyż stanowią realne potwierdzenie zaufania klienta, a także dowodzą, że potrafimy sprostać stawianym nam wyzwaniom — mówi Anna Galas, Senior Business Development Director, FM Logistic CE oraz dodaje — Podczas naszej 14-letniej współpracy wielokrotnie mogliśmy udowodnić, że jesteśmy partnerem godnym zaufania. Mam tu na myśli takie momenty, jak wprowadzenie na rynek napoju Frugo, wody mineralnej Ostromecko, Mistrzostwa Europy w 2012, a także każde lato gdy udaje nam się sprostać ogromnym skokom aktywności spowodowanym wzrostem popytu na produkty producenta. Fakt, że teraz przedłużamy i rozszerzamy naszą współpracę jest dla nas dużym wyróżnieniem i okazją do udowodnienia po raz kolejny naszej doskonałości operacyjnej. 

Firma FoodCare to lider branży FMCG, w swoim portfolio posiada najsilniejsze marki FMCG w Polsce: Black, N-Gine, 4move, Frugo, Gellwe, Fitella, Ostromecko. Foodcare to również jeden z liderów innowacji. Co roku wprowadza na rynek kilkadziesiąt nowości odpowiadających na najważniejsze trendy rynkowe i konsumenckie. W 2020, w odpowiedzi na zwiększone zainteresowanie gotowaniem w domu wprowadził innowacyjne mieszanki do wypieków chleba pod marką Gellwe. W marce Frugo powstała przełomowa innowacja, napój Frugo Energy z naturalną kofeiną Yerba Mate i najwyższą w rynku, bo aż 20% zawartością soków. Produkty FoodCare eksportowane są do ponad 50 krajów, a roczny obrót to ponad 160 mln euro. Spółka posiada 3 nowoczesne fabryki oraz zatrudnia ok. 1000 pracowników. 

– W związku ze specyfiką rynku FMCG oraz dynamicznymi zmianami dystrybucji produktów, zdecydowaliśmy się na wybór operatora logistycznego, który wielokrotnie udowodnił, że możemy liczyć na jego elastyczność w działaniach. Jako firma staramy się nadążyć za rynkiem – bez profesjonalnego partnera nie bylibyśmy w stanie sprostać oczekiwaniom, jakie stawiają obecnie nasi Klienci. Przez lata współpracy wypracowaliśmy z FM Logistic CE optymalne rozwiązania, które przynoszą obopólne korzyści – mówi Bartłomiej Ślusarczyk Dyrektor Logistyki FoodCare Group. 

Na przestrzeni lat kilkakrotnie zmieniała się lokalizacja magazynu prowadzonego przez FM Logistic CE dla producenta. Pierwszy magazyn mieścił się w Chorzowie, skąd w 2013 roku został transferowany na platformę logistyczną operatora w Olszowej. W 2018 roku natomiast miał miejsce kolejny transfer do obecnej lokalizacji w Będzinie, gdzie składowanych jest do 17 tysięcy palet producenta. Obie przeprowadzki były podyktowane usprawnieniem oraz optymalizacją procesów i odbyły się bez zatrzymania dystrybucji. 

Magazyn w Będzinie zlokalizowany przy autostradzie A1, ok. 20 km od Katowic, to najnowsza platforma logistyczna należąca do FM Logistic CE, oddana do użytku w 2018 roku, o powierzchni około 25 tys. mkw i posiadająca prawie 40 tys. miejsc paletowych. W roku 2019 obiekt został rozbudowany o cross dock transportowy liczący 30 doków i ok. 5 tys. mkw powierzchni. Stąd realizowana jest dystrybucja dla regionu. W tym roku platforma uzyskała certyfikat LEED v4. zdobywając punkty w takich kategoriach jak: zrównoważone zagospodarowanie terenu, efektywne wykorzystanie wody, energia i atmosfera, materiały i surowce, jakość środowiska wewnętrznego, innowacyjność operacyjna i priorytety regionalne.

reklama post

Dodaj komentarz