FM Logistic inwestuje w rozwiązania z zakresu logistyki miejskiej

FM Logistic inwestuje w rozwiązania z zakresu logistyki miejskiej image

Citylogin otworzył drugie już centrum dystrybucyjne w pobliżu Madrytu w Hiszpanii. Obiekt przeznaczony jest do obsługi dostaw ostatniego kilometra dla wiodącego klienta detalicznego. Centrum zlokalizowane jest w San Fernando de Henares na powierzchni 7500 m² i zatrudnia blisko 30 pracowników oraz 40 kierowców. 

Citylogin to koncept należący do FM Logistic, który został specjalnie zaprojektowany, tak aby wywierać jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Usługa polega na lokalizowaniu magazynów na obrzeżach dużych aglomeracji z dala od centrum miast oraz wykorzystywaniu niskoemisyjnych pojazdów, m.in. zasilanych energią elektryczną lub gazem ziemnym. 

W Polsce do tej pory rozwiązania CityLogin oferuje platforma w Błoniu, która dysponuje pojazdem Nissan e-NV200, dodatkowo wyposażonym przez Gruau w klimatyzowaną zabudowę przystosowaną do przewozu towarów wrażliwych na zmiany temperatury. Samochód użytkowany jest od września 2017 r. i dystrybuuje towary dla klientów z branży farmaceutycznej i kosmetycznej. 

– Elektromobilność to zdecydowanie jeden z ważniejszych trendów tego roku i kolejnych lat. Ma on wiele zalet, ale najważniejsze z punktu widzenia biznesu to niski koszt paliwa, a od strony zrównoważonego rozwoju zerowa produkcja spalin – mówi Magdalena Lubańska- Wiśniewska, Domestic Transport Director CE, FM Logistic CE – Dla FM Logistic troska o środowisko naturalne jest bardzo istotna, dlatego testujemy szereg rozwiązań, które ograniczają szkodliwy wpływ działalności na przyrodę nie tylko w transporcie. Są to również rozwiązania fotowoltaiczne czy specjalne procesy do odzyskiwania wody w magazynach – dodaje. 

Globalnie, w chwili obecnej FM Logistic wykorzystuje już 10 takich samochodów m.in. w Rzymie, Mediolanie, Turynie i Florencji. W samym Rzymie dostarczyliśmy ponad 62 000 paczek, znacznie zmniejszając emisję CO2! Testujemy takie rozwiązanie również w Czechach, Hiszpanii, Rosji i we Francji. 

Citylogin to przykład zaangażowania firmy w rozwój innowacji i działania na rzecz środowiska naturalnego. Wprowadzenie systemu Citylogin wiąże się również ze zwiększeniem wydajności, co powoduje także wzrost przychodów z działalności transportowej. Dzięki tym działaniom FM Logistic w Hiszpanii odnotował wzrost przychodów o 20% w ostatnim roku podatkowym zakończonym w marcu 2020 roku. 

Współczesne zagrożenia ekologiczne wymagają od społeczeństwa i świata biznesu zdecydowanych działań i dogłębnej zmiany podejścia, aby rozwijać się w sposób bardziej odpowiedzialny. Dotyczy to każdej branży, w tym logistycznej, która niewątpliwie ma ogromny wpływ na środowisko naturalne.

FM Logistic Centralna Europa jest częścią Grupy FM, globalnego lidera rozwiązań logistycznych powstałego we Francji, obecnego dzisiaj na 3 kontynentach, w 14 krajach na świecie. W regionie Centralnej Europy firma działa w 4 krajach: w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. 

FM Logistic CE posiada 19 platform logistycznych, 24 magazyny przeładunkowe i zatrudnia ponad 5 500 pracowników. Dysponuje łącznie ponad 750 000 mkw. powierzchni magazynowej tworząc ponad 1 000 000 miejsc paletowych, a także flotą ok. 2 500 pojazdów. 

Jako czołowy operator logistyczny w regionie, firma oferuje swoim klientom usługi związane z magazynowaniem, składowaniem, co-manufacturingiem, co-packingiem oraz transportem i dystrybucją towarów. W ostatnich latach uwaga organizacji jest skoncentrowana na kompleksowych rozwiązaniach dla łańcucha dostaw wspierających klientów we wdrażaniu ich strategii omnichannel. 

 

reklama post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *