GEFCO i inni operatorzy, czyli kompleksowa logistyka łańcuchów dostaw

GEFCO i inni operatorzy, czyli kompleksowa logistyka łańcuchów dostaw image

Wiele firm, zajmujących się produkcją, pragnie obecnie przekazać rozmaite zadania zewnętrznym operatorom. Outsourcing coraz częściej nie dotyczy jednak pojedynczych podmiotów gospodarczych, a bardziej skupia się na kompleksowej obsłudze całych łańcuchów dostaw. Takie usługi świadczy na przykład firma GEFCO oraz szereg innych operatorów o globalnym zasięgu.

Jak powinna wyglądać sprawna obsługa łańcucha dostaw i co można uzyskać dzięki outsourcingowi tego typu zadań? Najważniejsze informacje na ten temat znajdziecie poniżej.

 

Logistyka łańcucha dostaw – co się na nią składa?

 

W ramach kompleksowej obsługi logistycznej może się znaleźć wiele, mocno zróżnicowanych kwestii. Najczęściej podmiotom takim, jak GEFCO, zleca się przygotowanie samochodów, transport drogowy, planowanie transportów morskich i lotniczych. Wiele firm decyduje się także na zlecenie magazynowania i dystrybucji, a nawet obsługi klienta.

Tak rozbudowany outsourcing, jeśli procesy zostaną powierzone w odpowiednie ręce, pozwala osiągać spore korzyści.

 

Co można zyskać dzięki outsourcingowi logistyki np. do GEFCO?

 

Outsourcing usług logistycznych cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dlaczego? Ponieważ pozwala zdjąć z barków przedsiębiorcy ciężar zarządzania wszystkimi procesami, które nie stanowią głównego trzonu działalności firmy.

Dzięki temu obowiązki związane z kompleksową logistyką oddaje się specjalistom, którzy mają w tym temacie doświadczenie i wiedzę, a także odpowiednie narzędzia (np. nowoczesne systemy informatyczne).

W efekcie cały proces logistyczny przebiega sprawniej, bez niepotrzebnych przestojów lub wąskich gardeł, a towary trafiają do finalnego konsumenta w tempie ekspresowym. W ten sposób buduje się oszczędność czas i finansów, a także tworzy wizerunek zaufanego przedsiębiorcy. A to wielka wartość dodana na konkurencyjnym rynku.

Warto pamiętać, że w ramach outsourcingu wszystkie opisane powyżej korzyści osiąga się bez konieczności inwestowania we własny magazyn, flotę pojazdów i kosztowne oprogramowanie do zarządzania procesami. Wszystko otrzymuje się od zewnętrznej firmy, która zajmuje się organizacją wszystkich niezbędnych procesów za stałą, miesięczną opłatę. W wielu przypadkach okazuje się zatem, że powierzenie zewnętrznym operatorom logistycznym to spora oszczędność.

 

Outsourcing logistyki dla e-commerce

 

Na rynku można znaleźć wiele firm specjalizujących się w działaniach logistycznych dla e-commerce. Powierzenie im zarządzania procesami w sklepie pozwala na lepszą organizację pracy i skrócenie czasu potrzebnego na realizację zleceń. A jak wiadomo współcześni konsumenci pragną dostać zamówione towary tu i teraz.

Co może zapewnić zewnętrzny operator logistyczny? Przede wszystkim zajmie się magazynowaniem towarów, a także wszelkimi procesami z tym związanymi, jak choćby sortowaniem, pakowaniem, kompletowaniem zamówień i wysyłką towarów do klientów. Często zleca się im organizację obsługi klienta i zarządzanie ewentualnymi zwrotami.

Dzięki przekazaniu obowiązków doświadczonym specjalistom od logistyki obniża się koszty stałe prowadzenia działalności gospodarczej. Nie trzeba bowiem utrzymywać własnego magazynu ani floty transportowej. Zewnętrzny operator dba o to, żeby znaleźć najlepsze rozwiązanie dla każdego typu produktów, co prowadzi do wzrostu satysfakcji klientów oraz poprawy wizerunku firmy na rynku. A to przekłada się na wzrost zysków.

 

Współpraca z GEFCO lub innym operatorem – czy takie rozwiązanie ma wady?

 

Główną wadą, którą wymieniają niektórzy przedsiębiorcy w kwestii outsourcingu logistyki przedsiębiorstw i łańcuchów dostaw, jest utrata bezpośredniego kontaktu z klientami. Stąd też należy nawiązać współpracę z zaufanym podmiotem, który będzie w stanie realizować wszystkie zadania terminowo i z jak najlepszymi efektami.

Warto współpracować z doświadczonymi specjalistami, jak GEFCO, którzy mają już lata praktyki w kompleksowym realizowaniu logistyki dla łańcuchów dostaw. Posiadają także bogate zaplecze, co pozwala jeszcze bardziej usprawnić wszystkie procesy i przynieść dodatkowe profity dla wszystkich podmiotów zaangażowanych w sprzedaż i dystrybucję towarów.

reklama post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *