Green Factory Logistics oddaje do użytku nowy magazyn i rozpoczyna kolejną inwestycję

Green Factory Logistics oddaje do użytku nowy magazyn i rozpoczyna kolejną inwestycję image

Green Factory Logistics zakończyła budowę nowego obiektu magazynowego przeznaczonego głównie do obsługi procesów stokowych. Tym samym spółka powiększyła powierzchnię posiadanych w Błoniu magazynów o kolejne 5 tys. m2.  Ostatnie miesiące pokazały jak ważne jest bezpieczeństwo łańcucha dostaw zwłaszcza produktów spożywczych. Nowa inwestycja jest odpowiedzią na oczekiwania klientów, którzy chcą mieć gwarancję ciągłości świadczenia usług logistycznych bez względu na zmieniającą się sytuację rynkową i obostrzenia związane z pandemią COVID-19 – mówi Piotr Pietrzykowski, prezes zarządu Green Factory Logistics. Dlatego jeszcze w tym roku będziemy rozbudowywać infrastrukturę i realizować kolejne inwestycje w zaplecze magazynowe – dodaje.

W nowym obiekcie magazynowym Green Factory Logistics znajdują się dwie oddzielne, indywidualne komory chłodnicze i sześć ramp. Tak zaplanowana powierzchnia i układ pozwalają na elastyczne dostosowanie obiektu do konkretnych potrzeb producentów świeżej żywności oraz kompleksową obsługę w zakresie: x-dock a także

kompletowaniaprzepakowywania towarów. Co więcej, umożliwiają także produkowanie zestawów, standów promocyjnych czy miksowanie produktów przy linii. Takie przeznaczenie magazynu zapewnia „przelotową” formułę funkcjonowania, przez co, przy zachowaniu niezbędnych standardów, procesy wejścia i wyjścia towarów nie będą wzajemnie się krzyżowały. Dzięki nowej przestrzeni obecny magazyn firmy zyskał na możliwościach przepustowych.

Nowy magazyn pozwoli nam na obsługę większych niż do tej pory wolumenów. Elastyczność, którą osiągnęliśmy w zakresie realizacji zamówień, jest szczególnie teraz –  kiedy model zakupowy kształtuje pandemia – istotnym czynnikiem konkurencyjnym – mówi Piotr Pietrzykowski. Zwiększając możliwości magazynu, zwiększamy tym samym jakość i terminowość świadczonych operacji logistycznych. Prognozujemy, że nowy magazyn pozwoli nam na podniesienie przepustowości o 80 proc., bez utraty możliwości składowych – dodaje.

To nie koniec rozbudowy infrastruktury Green Factory Logistics. Obecnie spółka szuka dogodnej lokalizacji w Poznaniu pod budowę kolejnego obiektu magazynowego. Prace deweloperskie  mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i jak podkreśla Piotr Pietrzykowski zaplecze magazynowe, które powstanie nie wyczerpie potencjału sprzedażowego spółki.

 

O Green Factory Logistics

Green Factory Logistics jest największym polskim operatorem logistycznym specjalizującym się w kompleksowych usługach magazynowania, kompletacji i transportu produktów spożywczych w temperaturach kontrolowanych. Firma współpracuje z globalnymi i lokalnymi producentami oraz dystrybutorami branży spożywczej, obsługując wszystkie sieci handlowe.

reklama post

Dodaj komentarz