Green Factory Logistics z pozytywnym audytem kontrolnym w zakresie certyfikatu BIO

Green Factory Logistics z pozytywnym audytem kontrolnym w zakresie certyfikatu BIO image

Certyfikat BIO w zakresie  magazynowania i transportu w temperaturach kontrolowanych produktów świeżych i przetworzonych oznaczonych etykietą BIO został przyznany spółce Green Factory Logistics w ubiegłym roku. Obecnie jednostka certyfikacyjna potwierdziła standardy wdrożonych procedur, rozszerzając certyfikację na nowe obiekty magazynowe.  Certyfikat BIO w zakresie operacji logistycznych dedykowanych ekologicznym produktom spożywczym jest dla nas naturalnym kierunkiem rozszerzania usług specjalistycznych. To również odpowiedź na potrzeby rynku, zainteresowanie producentów i konsumentów produktami z etykietą eko. Cieszy nas bardzo, że w odpowiedzialnym łańcuchu dostaw bio asortymentu znalazła się spółka Green Factory Logistics – mówi Ewelina Stępień Pełnomocnik Zarządu ds. Jakości. Tym samy potwierdziliśmy otwartość na nowe trendy rynkowe i gotowość świadczenia usług komplementarnych – dodaje.

 

Warunkiem do uzyskania certyfikatu BIO w zakresie wprowadzenie do obrotu produktów ekologicznych w opakowaniach producentów (transport i magazynowanie produktów wymagających kontrolowanych temperatur) jest spełnienie wskaźników gwarantujących identyfikowalność produktów BIO na każdym etapie świadczonych usług. Certyfikat BIO dla operatorów logistycznych nie jest obligatoryjny, jednak świadcząc usługi dla producenta produktów ekologicznych każdorazowo  logista podlega audytowi kontrolnemu. Dzięki certyfikatowi BIO spółka Green Factory Logistics niweluje częstotliwość audytów zewnętrznych zyskując status sprawdzonego partnera biznesowego – mówi Ewelina Stępień. Warto podkreślić, że certyfikat BIO jest przyznawany metodą zero-jedynkową, innymi słowy dany parametr jest spełniony lub nie – dodaje.

Kategoria żywności ekologicznej jest najbardziej dynamicznie rozwijającym się sektorem rynku spożywczego w Polsce a jej obecność w sieciach handlowych i dyskontach sprzyja popularyzacji i dostępności oferty BIO produktów. Trend BIO to nie tylko rozwój upraw, produkcji i przetwórstwa, ale również usług związanych z całym łańcuchem dostaw, w którym istotnym punktem jest logistyka, transport i magazynowanie.

reklama post

Dodaj komentarz