Maspex zakończył właśnie wszystkie duże i strategiczne inwestycje magazynowe

Maspex zakończył właśnie wszystkie duże i strategiczne inwestycje magazynowe image

Grupa Maspex zakończyła najważniejsze inwestycje magazynowe, ale już planuje kolejne. Podkreśla znaczenie dobrze skrojonego łańcucha dostaw, który pozwala szybko reagować na nieprzewidziane sytuacje. Jednak jego budowa trwała kilka lat.

 

Bogdan Tyrybon, Dyrektor Generalny Supply Chain Management, Grupa Maspex, zapytany czy Maspex czyni jakieś inwestycje magazynowe lub chłodnicze, powiedział, że firma jest w dobrej sytuacji gdyż właśnie zakończyła już wszystkie duże i strategiczne inwestycje. – Dziś widzimy jak doskonałą decyzją była inwestycja w rozbudowę zaplecza logistycznego. Ostatnią był automatyczny magazyn dystrybucyjny w Łowiczu, który uruchomiliśmy na początku roku, a który obecnej sytuacji jest nam bardzo potrzebny. W efekcie ogromnych inwestycji dysponujemy aż 450 tys. miejscami paletowymi w Polsce i za granicą. To pozwala na przygotowywanie do wysyłki i załadunku do 20 tys. palet na dobę, a w skali roku – ponad 4,5 mln. W każdym nowopowstałym magazynie stosujemy najnowocześniejsze systemy IT, a rozwiązania w procesie pickingu czy co-packingu podnoszą możliwości operacyjne naszej logistyki na najwyższy poziom – mówi Bogdan Tyrybon.

Podkreśla, że Maspeks w planie ma kilka innowacyjnych projektów, ale oczywiście będzie je na bieżąco analizować i w zależności od tego jak zmieni się popyt na rynku, będzie decydować, które zostaną skierowane do realizacji.

Zapytany, jakie znaczenie ma dobrze zorganizowany łańcuch logistyczny dla firmy oferującej produkty spożywcze, powiedział iż pandemia koronawirusa jeszcze mocniej uwypukliła jak ogromne znaczenie miały inwestycje w automatyczne centra logistyczno-dystrybucyjne i magazyny oraz nowoczesne narzędzia planistyczne. – Dzięki temu byliśmy doskonale przygotowani na wyzwania, z jakimi przyszło nam się mierzyć w tym trudnym okresie. Automatyzacja pozwala na zmniejszenie liczby kontaktów i liczby osób przy obsłudze procesów magazynowych. To szczególnie teraz jest dużą przewagą na rynku logistycznym, gdzie szybkość obsługi kierowców i dostarczania towaru jest szalenie ważna. Wysoki poziom automatyzacji jest dziś nieoceniony w sprostaniu wszystkim procedurom. Przyjęcie palet z produkcji jest automatyczne, picking warstwowy, a wyjazd palet z magazynu do wysyłki odbywa się bez udziału pracownika, co sprawia, że funkcjonowanie w warunkach pandemii nie stanowi dla nas problemu – tłumaczy  Dyrektor Generalny Supply Chain Management Grupy Maspex.

Podkreśla, że  organizacja łańcucha logistycznego dostaw surowców oraz produktów gotowych, obszar Supply Chain Management był budowany już od kilku lat w taki sposób, aby działał szybko, elastycznie i był gotowy na mierzenie się z dynamicznymi zmianami otoczenia – czy to akwizycją, czy nawet klęską żywiołową, chociaż przyznaje, że takiego wyzwania jak pandemia nigdy nie braliśmy pod uwagę.

reklama post

Dodaj komentarz