Pall Ex – dystrybucja ładunków na paletach

Pall Ex – dystrybucja ładunków na paletach image

Na czas transportu i składowania wykorzystuje się różne rozwiązania, służące do zabezpieczenia towarów. Jednym z nich są palety. Stosuje się je powszechnie w różnych typach przedsiębiorstw, z rozmaitych gałęzi gospodarki.

Popularność palet w transporcie jest na tyle duża, że powstają wręcz wyspecjalizowane podmioty, zajmujące się dystrybucja wyłącznie towarów pakowanych w ten właśnie sposób.

Jak wygląda nowoczesna paletyzacja i kiedy takie rozwiązanie najlepiej się sprawdza?

 

Palety – do magazynu i do transportu

 

Wykorzystanie palet w przemyśle i dystrybucji datuje się już od lat 40. ubiegłego wieku. W krótkim czasie zdominowały rynek i stały się podstawą dla przechowywania rozmaitych towarów.

Co je wyróżnia? Przede wszystkim należą do produktów wygodnych i praktycznych. Wykonuje się je z drewna lub tworzyw sztucznych, czyli materiałów trwałych, powszechnie dostępnych w niskich cenach. Palety zalicza się także do produktów wielokrotnego użytku, co dodatkowo obniża koszty pakowania.

Paletyzacja zajmuje niewiele czasu, a przy tym pozwala na zabezpieczenie towarów w różnych opakowaniach, w tym kartonach, na tackach lub w workach. Minimalizuje to koszty przygotowań w magazynie przed ewentualnym transportem i przyspiesza kompletację zamówienia, zwłaszcza w dystrybucji większej ilości towarów.

Paletyzacja gwarantuje bezpieczeństwo produktów. Jeśli zostaną odpowiednio rozmieszczone i unieruchomione, nie grozi im przypadkowe zniszczenie lub zanieczyszczenie.

Zastosowanie palet umożliwia optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, co zmniejsza koszty transportu i magazynowania różnych przedmiotów, zwłaszcza gdy zastosuje się ustandaryzowane rozwiązania, jakimi są na przykład europalety.

 

Dostarczanie palet – Pall Ex

 

Transport przy pomocy palet realizują sieci dystrybucyjne, jak choćby Pall Ex, wyspecjalizowane wyłącznie w dostarczaniu ładunków na paletach. Współpraca z takimi podmiotami pozwala na sprawny przewóz produktów do różnych krajów na terenie całej Europy.

Szacuje się, że w Pall Ex dziennie transportuje się nawet 30 000 palet w transporcie krajowym i międzynarodowym.

Dlaczego to się opłaca? Przede wszystkim towary są lepiej zabezpieczone i zajmują mniej miejsca. A to wszystko wpływa na koszty i szybkość transportu właśnie przy pomocy palet i za pośrednictwem takich podmiotów, jak Pall Ex.

Czy warto korzystać z usług dystrybutorów tego typu? Pod wieloma względami jest to rozwiązanie opłacalne. Zlecenie działań związanych z transportem zewnętrznym, wyspecjalizowanym operatorom znacząco obniża koszty i zwiększa efektywność realizowania wszystkich procesów. A to wpływa nie tylko na terminowość zleceń w całych łańcuchach dostaw i wzrost zysków, ale także prowadzi do wzmocnienia pozycji na rynku i poprawy satysfakcji klientów docelowych.

 

Palety a magazynowanie

 

Palety bywają powszechnie stosowane w magazynach jako najtańsze rozwiązanie do przechowywania towarów. W niektórych przestrzeniach do składowania ustawia się je bezpośrednio na ziemi, w innych układa na specjalnych regałach, co usprawnia późniejszą kompletację i identyfikację towarów, zwłaszcza gdy na paletach znajdują się praktyczne etykiety.

W nowoczesnych magazynach i centrach dystrybucyjnych prowadzi się niekiedy paletyzację przed wysyłką, na zlecenie klientów. Może się ona odbywać ręcznie, choć coraz częściej stosuje się rozwiązania automatyczne.

Roboty potrafią bowiem wykonywać powtarzalne prace zdecydowanie dokładniej i szybciej niż ludzie, a to przekłada się na obniżenie kosztów i skrócenie czasu pakowania, a także na poprawę bezpieczeństwa paczek, gdyż towary najczęściej są zabezpieczone dokładniej. Maszyny bez trudu również przeprowadzają paletyzację w trudnych warunkach, które panują na przykład w chłodniach.

Czy palety zatem sprawdzają się w magazynach? Jak najbardziej tak. Stanowią skuteczny sposób ochrony produktów przed przypadkowym uszkodzeniem lub zabrudzeniem, a także są proste i wygodne w transporcie wewnętrznym, realizowanym przy pomocy standardowych pojazdów magazynowych.

Dzięki temu przepływ towarów na wszystkich etapach pracy magazynowej jest sprawny i nie generuje niepotrzebnych strat czasu.

 

Paletyzacja towarów – rozwiązanie dla wszystkich odcinków łańcucha dostaw

 

Palety wykorzystuje się powszechnie do transportu i magazynowania różnych towarów – od elektroniki do żywności.

Są niezmiernie praktyczne i wygodne w użytku, co przekłada się na optymalizację wielu procesów w magazynie i późniejszej dystrybucji. Stąd też cieszą się niesłabnącą popularnością wśród licznych przedsiębiorców.

reklama post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *