Polskie firmy, które osiągnęły sukces na arenie międzynarodowej

Polskie firmy, które osiągnęły sukces na arenie międzynarodowej image

Polski biznes naprawdę nie ma się czego wstydzić i ewidentnie nie pozostaje w tyle za wielkimi firmami zagranicznymi. Wprost przeciwnie. Można wymienić coraz więcej rodzimych marek, które weszły na rynki międzynarodowe, stając się na nich istotnymi graczami, o znaczącej pozycji i rozpoznawalnym brandzie.

W dzisiejszym artykule chcielibyśmy pokazać sześć wyjątkowych firm, które już odniosły sukces i jest o nich naprawdę głośno nie tylko na lokalnym podwórku, ale też na światowych rynkach. Cieszą się uznaniem specjalistów z branży oraz zainteresowaniem klientów z różnych zakątków świata.

 

Inglot – synonim piękna kobiet z różnych krajów

 

Polska marka Inglot należy do najczęściej wymienianych oraz powszechnie dostępnych w drogeriach na całym świecie. A naprawdę niewiele osób wie, że firma ma swoją siedzibę w Przemyślu, skąd zarządza swoim globalnym imperium kosmetyków kolorowych do makijażu i pielęgnacji.

Pierwszy zagraniczny oddział powstał w 2006 roku w Montrealu. Od tego czasu firma otworzyła już ponad 800 salonów w różnych zakątkach świata.

 

Krüger&Matz – technologia na pierwszym miejscu

 

Wiele osób przeciera oczy ze zdziwienia, gdyż byli dotąd przekonani, że Krüger&Matz to firma czysto niemiecka. A wszystko przez dość mylącą nazwę, która pierwotnie brzmiała Lechpol. Przedsiębiorstwo zajmują się urządzeniami elektronicznymi i sprzętem audio, zdobywając ze swoim sprzętem coraz śmielej zagraniczne rynki.

 

CCC – potentat obuwniczy

 

Chyba każdy z nas zna firmę CCC, która posiada setki oddziałów w całym kraju. I jak się okazuje nie tylko na terenie Polski.

Przedsiębiorstwo obuwnicze założone przez Dariusza Miłka sprzedaje ponad 25 milionów par butów rocznie. Znacząca ilość z tej spektakularnej liczby jest przeznaczana na rynek słowacki, czeski, chorwacki, turecki i austriacki. CCC wprowadziło także szereg sklepów franczyzowych w Rosji, na Ukrainie i w Rumunii.

 

CD Projekt – potęga wyobraźni

 

Kolejnym naszym genialnym towarem eksportowym jest firma CD Projekt, specjalizująca się w produkcji gier komputerowych. Najbardziej spektakularnym sukcesem wydawniczym było jak dotąd stworzenie serii gier bazujących na dziejach Wiedźmina, postaci z kultowej sagi Andrzeja Sapkowskiego.

Obecnie firma ma w swojej ofercie setki tytułów, a jej głównymi klientami są gracze ze Stanów Zjednoczonych.

 

KROSS – rowerem przez świat

 

Miłośnicy sportu z całego świata kochają rowery firmy KROSS za ich niezawodność, jakość wykonania oraz dostępność produktów. Zaczynali od niewielkiego zakładu w Przasnyszu. Na chwilę obecną mają ponad 20% udziału w krajowym rynku i są uznawani za jednego z największym producentów rowerów w całej Europie.

 

FAKRO – okna na długie lata

 

Rynek producentów okien jest w naszym kraju szczególnie rozwinięty. Można wymienić przynajmniej kilka firm, które mają ugruntowaną pozycję lokalnie, ale też z sukcesami zdobywają rynki zagraniczne. Jedną z nich jest bez wątpienia FAKRO, która przekształciła się z małego, rodzinnego biznesu w przedsiębiorstwo zatrudniające ponad 3000 osób w 12 spółkach produkcyjnych oraz 16 spółkach dystrybucyjnych, rozsianych w Europie, Azji i Ameryce.

Autor: redakcja platformalogistyczna.com

Dodaj komentarz